25.5 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

ZKSync Airdrop’u Ne Zaman Gerçekleşecek? İşte Bilinen Detaylar!

Matter Labs tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı Layer 2 ağı olan ZKSync beklenen airdrop etkinliğini duyurdu.
Airdrop etkinliğinde toplam 21 milyar ZK token arzının %17.5’i, yani yaklaşık 3.7 milyar token, kullanıcılarına dağıtılacak. Aevo’daki ön piyasa fiyatlandırması, ZK token‘ını 0.66 dolar olarak değerlendiriyor ve bu da airdrop’un toplam değerini 2.5 milyar doların üzerine çıkarıyor. PancakeSwap’te token ortalama 0.7 dolar civarında işlem görüyor ve mevcut piyasa değeri yaklaşık 14.9 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.
Proje, ZK token arzının üçte ikisini topluluğa ayırdı. Airdrop’un %89’u, 24 Mart tarihli snapshot’tan önce ZKSync Era veya ZKSync Lite ağlarıyla etkileşime giren kullanıcılara dağıtılacak, kalan %11 ise yerel projelere ve topluluklara tahsis edilecek.
Sybil saldırılarına karşı korunmak için yedi uygunluk kriteri belirleyen ZKSync, her cüzdana verilecek airdrop’u 100.000 token ile sınırlandırdı. Token sahipleri, token’larını talep ettikten sonra hemen protokolün yönetimine katılabilecekler.
ZKSync, topluluğa Matter Labs ekibi ve yatırımcılardan daha fazla token dağıtmanın sembolik bir karardan daha fazlası olduğunu iddia ediyor. ZKNation blog yazısında, bir cüzdanın on-chain geçmişinin sahibinin alışkanlıkları hakkında bilgi verdiği, gerçek kullanıcıların risk almaya yatkın olduğu, botların ise minimum çabayla değer çekmeye çalıştığı belirtildi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER