25.5 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Tron Kurucusu Justin Sun’dan 35 Milyon Dolarlık Dev Hareket!

Tron’un kurucusu Justin Sun, Curve Finance‘e ait token fiyatındaki ciddi düşüş ve likidite sorunları yaşadığı bir dönemde Binance’e 35 milyon dolar değerinde varlık transfer etti. CRV token %34 değer kaybederek kurucusu Michael Egorov’un 100 milyon dolar değerindeki teminatının tasfiyesine yol açtı. Sun’un bu hamlesi, Curve Finance’a likidite sağlama ve DeFi devini istikrara kavuşturma maksadı taşıyor olabilir.
Geçtiğimiz hafta boyunca Sun, 12 farklı token üzerinden toplamda 35 milyon dolar değerinde kripto parayı Binance’e taşıdı. SpotOnChain’e göre, Sun’un yatırdığı tokenlar arasında 3.45 milyon dolar değerinde ETHFI de bulunuyor ve toplam yatırımı 12.05 milyon dolara ulaşıyor. Ayrıca, 6.22 milyon dolar değerinde Curve token’ı da transfer eden Sun, 1.96 milyon dolar değerinde CRV’yi elinde tutmaya devam ediyor.

Curve Finance’in krizi, CRV token’ının %34 düşmesiyle başladı ve kurucusu Michael Egorov’un 100 milyon dolar değerindeki kredi teminatının tasfiyesine neden oldu. Bu düşüş, Curve ekosistemini zor durumda bıraktı ve Egorov’un 371 milyon CRV kredilerinin teminatlandırılması tehlikeye girdi. Bu krediler, crvUSD gibi stabilcoin2ler tarafından destekleniyordu ve 140 milyon dolar değerinde CRV ile teminatlandırılmıştı.
Justin Sun, Curve Finance krizlerine müdahale etme konusunda geçmişte de benzer adımlar atmıştı. Geçtiğimiz yıl yaşanan Vyper saldırısının ardından Sun, durumu istikrara kavuşturmak için stablecoin likiditesi sağlamıştı. Son 35 milyon dolarlık Binance transferi, Sun’ın benzer bir destek sağlamaya hazırlandığını gösteriyor. CRV’yi indirimli fiyattan satın alarak ve çeşitli DeFi tokenlarını Binance’e taşıyarak Sun, Curve Finance’ın likiditesini desteklemeye ve Egorov’un büyük kredi teminatının etkilerini azaltmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER