27.3 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Ripple CEO’sundan ETF Açıklaması: XRP, SOL, ADA Hepsi için Kaçınılmaz Olacak Ama…

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse; XRP, Solana ve Cardano gibi kripto paralar için borsa yatırım fonlarının (ETF) yakında piyasaya sürüleceğini öngörüyor. Consensus 2024 konferansında konuşan Garlinghouse, spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının ardından bu ETF’lerin de yakında geleceğinden emin olduğunu belirtti.
XRP ile doğrudan bir bağı olan Ripple, düzenleyici gelişmeleri yakından takip ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum ETF’leri için önemli başvuruları onaylaması, değişen düzenleyici ortamın bir göstergesi. Ancak, bu ETF’lerin işlem görmeye başlaması için nihai onay hala bekleniyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood, konferansta yaptığı konuşmada, kripto paraların seçimlerde bir sorun olarak gündeme gelmesinin bu düzenleyici hareketleri etkilediğini belirtti.
Bu ilerlemelere rağmen, Ripple CEO’su Garlinghouse, önemli düzenleyici engellerin devam ettiğini vurguladı. Bu zorlukları “hız tümsekleri” olarak nitelendiren Brad Garlinghouse, zamanla aşılacaklarını ifade etti. Garlinghouse’un en büyük endişesi, Washington’dan gelen düzenleyici belirsizlik. SEC Başkanı Gary Gensler’i, Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığını net bir şekilde belirtmediği için eleştirdi. Gensler, mevcut kuralların açık olduğunu ve güncellenmesine gerek olmadığını iddia ediyor.
Bu düzenleyici belirsizliğin tarihsel kökenleri bulunuyor. 2022’de SEC, William Hinman’ın 2018’de ether’in bir menkul kıymet olmadığını açıkladığı konuşmanın e-postalarını ve notlarını sakladığı için eleştirilmişti. SEC ile yasal bir mücadele içinde olan Ripple, bu redakte edilmiş belgelere erişim sağladı ve ETH’nin durumu hakkında kapsamlı iç tartışmaları ortaya çıkardı.
Garlinghouse ayrıca, modern kripto düzenlemeleri için on yıllar öncesine dayanan Howey Testi’ne olan bağımlılığı da eleştirdi. Şöyle konuştu:

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER