29.4 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Oyun Altcoin’i Sektöründe 222 Milyon Dolarlık Dev Destek!

Arbitrum Merkeziyetsiz Otonom Organizasyonu (DAO), Ethereum’un layer-2 ağı üzerindeki oyun sektörünü güçlendirmek için 200 milyon dolardan fazla değere sahip ARB tokenlerinin kullanımını onayladı.
7 Haziran’da, Arbitrum topluluğu, vakfın kaynaklarını kullanarak oyun ekosistemini finanse etmeyi amaçlayan bir teklifi oylar sonucu kabul etti. Bu girişim, Gaming Catalyst Programı (GCP) aracılığıyla üç yıl boyunca 225 milyon ARB tokeni, yani yaklaşık 222 milyon dolar tahsis edecek.
GCP projesi, Arbitrum, Orbit ve Stylus oyun topluluklarında kullanıcı etkileşimini artırmayı hedefleyecek. Program, oyun, risk sermayesi, veri analizi ve DAO yönetimi alanlarında uzman beş üyeli bir konsey tarafından yönetilecek. Ekip, operasyonel bütçesini 25 milyon dolar ile sınırlandıracak ve ek harcamalar için DAO onayları da gerektirecek.

Teklifte şu ifadeler yer aldı: “GCP Konseyi, oyun, risk sermayesi, hibe tahsisi, web3 teknolojisi ve DAO ilişkileri alanlarında geçmişe sahip güvenilir profesyonellerden oluşan bir grup olacak. Bu grup, bir beyin takımı olarak işlev görerek GCP Temel Ekibini güçlendirmek için birikmiş bilgilerini sunacak.”

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER