29.4 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Ethereum ETF İşlemleri Beklenenden Daha Hızlı Başlayabilir!

Kripto para piyasası zorluklarla boğuşurken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu Eylül ayında işlemlere açılacak olan spot Ethereum borsa yatırım fonlarını (Ethereum ETF) onaylamaya hazırlanıyor. Bir bütçe oturumunda, SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Tahsisatlar Komitesi ile spot ETH ETF hakkında düşüncelerini paylaştı.
Rapora göre, Gensler komiteye Ethereum ETF’lerinin onay sürecinin sorunsuz ilerlediğini temin etti. SEC, daha önce bir grup ETF için başlangıç onaylarını vermişti ve nihai kayıt gereksinimleri, S-1 dosyalamaları olarak bilinen süreç, şu anda personel seviyesinde işleniyor. Bu dosyalamalar onaylandıktan sonra, bu yeni ETF’ler listelenebilir ve gerçek ether tutan fonlara daha geniş piyasa erişimi sağlar.
SEC, başlangıçta Bitcoin ETF‘lerini onaylamaya direnmişti, ancak bir federal mahkeme ajansın bu konuda hatalı davrandığına karar verdikten sonra, Gensler, SEC’in mahkeme kararına uyduğunu ve Bitcoin ETF’lerine izin verdiğini belirtti.
Ancak, duruşma sırasında ETH’nin bir emtia olup olmadığı sorusunu yeniden gündeme getirdi. Gensler ise bu soruya sessiz kaldı ve ajansın ETH’nin sınıflandırılması konusundaki belirsiz duruşunu sürdürdü. Aynı duruşmada yer alan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam ise ETH’nin bir emtia olduğunu doğruladı.
Bu ayrım, düzenleyici denetimi belirlemek için çok önemli. SEC menkul kıymet tokenlarını denetlerken, CFTC emtiaları yönetir. Gensler, çoğu dijital varlığın menkul kıymet olarak değerlendirilmesi gerektiğini yineledi ve birçok tokenın şu anda kayıtsız olduğunu, bu nedenle menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini vurguladı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER