29.4 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Coinbase SEC’e Ateş Püskürdü: “Sektörü Tamamen Bitirmek İstiyorlar!”

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) son başvurusunda kripto piyasasını yok etmeye çalışmakla suçladı.
Geçtiğimiz ay Coinbase, SEC’i ABD’de sektörün sorumlu ve daha dikkatli bir şekilde büyümesini destekleyen yasalar konusunda çağrılarda bulunmuştu. Bunun ardından, borsa kısa bir süre önce ABD merkezli dijital varlık firmalarının Üçüncü Devre Temyiz Mahkemesi’nde bir kapanış özetinde bir ‘catch-22’ içinde sıkışıp kaldıklarını iddia etti.
Geçtiğimiz yıl boyunca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para düzenlemeleri önemli bir tartışma konusu oldu. SEC’in kripto firmalarına karşı açtığı davaların arttığı bir dönemde, uygulamaya yönelik düzenleme yaklaşımının verimli olmadığı kanıtlandı. Dahası, yalnızca sektörün ülkedeki konumunu tehdit etti.
Bu nedenle Coinbase bu ayın başlarında kurumdan yenilenmiş düzenleyici çerçeveler talep ederek sektörün rahatlaması adına detaylar istedi. Ancak, bu çabalar sonuç vermedi. Şirket ise bu hamlenin ardından yakın tarihli bir özette SEC’i yönetişim yaklaşımıyla kriptoyu yok etmeye çalışmakla suçladı.
Şirket, SEC’in firmalardan uyumluluk talep etme eğilimini, yalnızca “bunu yapmadıkları için bu firmalara karşı kavurucu toprak davası” başlatmak için çağırdı. Dahası, bu eğilimin piyasanın ülkedeki varlığına yönelik daha hain niyetlerle bağlantılı olduğunu iddia ediyorlar.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER