25.5 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

BRICS Ülkelerinden Kripto Hamlesi Gelebilir: Vladimir Putin Oldukça İddialı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BRICS grubunun mevcut sistemlere olan bağımlılığını azaltmak için bağımsız bir ödeme sistemi geliştirdiğini doğruladı. Rus Merkez Bankası’ndan gelen bir belge, grubun sınır ötesi işlemler için XRP token kullanmayı düşünebileceğini öne sürüyor.

Putin, BRICS ülkelerinin politik etkilerden ve dış kontrolünden bağımsız bir ödeme sistemi oluşturma hedefine ilişkin söylemlerde sık sık bulunuyor. 2024 yılında Suudi Arabistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Etiyopya’nın eklenmesiyle grupun genişlediğine dikkat çeken Putin, ayrıca, bu büyümenin ardından BRICS’in küresel GSYİH’sının önemli ölçüde büyüdüğünü, bunun da toplamda %36’ya ulaştığını vurguladı. Ayrıca, farklı kıtalardan yeni üyeleri de kabul etmeye açık olduklarını belirtti.
Bir araştırma makalesi, BRICS grubunun sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Ripple ile ilişkilendirilen XRP’yi kullanabileceğini öne sürüyor. Bu, Rusya Merkez Bankası’nın benzer amaçlarla Ripple ödeme sisteminin keşfiyle uyumlu görünüyor.
XRP’nin hızı ve düşük işlem ücretleri konusundaki ünü, onu BRICS’in yeni ödeme sistemi için güçlü bir aday haline getiriyor. Eğer kabul edilirse, böyle bir hamle XRP’nin benimsenmesini önemli ölçüde artırabilir ve piyasa değerini yükseltebilir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER