29.4 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Bitcoin ETF Girişleri Yeniden Hareketlendi Ancak Detaylar İlginç

Bu hafta, Bitcoin fiyatı güçlü satış baskısıyla karşı karşıya. BTC ETF’leri, 19 gün üst üste gelen girişlerin ardından iki gün üst üste çıkış yaşadı. 11 Haziran Salı günü, ABD ETF’lerden kaydedilen toplam çıkışlar 200 milyon dolara ulaştı.
Santiment verilerine göre, Bitcoin ETF işlem hacmi 15 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. En büyük yedi ETF arasında gözlemlenen bu artış, fiyatların tersine dönebileceğine işaret ediyor. Analistler, son işlem hacmi artışının, bir düşüş alım fırsatına yanıt olarak ortaya çıktığını ve piyasalarda yenilenen yatırımcı ilgisi ve faaliyetine işaret ettiğini düşünüyor.

11 Haziran’da, ABD Bitcoin spot ETF’lerinde toplam net çıkış 200 milyon dolar oldu ve bu, art arda ikinci gün çıkışı temsil ediyor. Grayscale’in GBTC’si tek başına bir günde 121 milyon dolar çıkış yaşadı. Sonuç olarak, BTC spot ETF’lerinin toplam net varlık değeri 60 milyar doların altına düşerek şu anda 59.227 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.
Santiment, Bitcoin’in 67.000 doların altına düşmesinin alım çağrılarında artışa yol açtığını bildiriyor. Tarihsel olarak, satış çağrıları alım çağrılarına yaklaştığında, artan panik ve korku, genellikle kripto para fiyatlarında bir toparlanmaya işaret ediyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER