25.5 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Binance Kara Para Aklama İddiasıyla Büyük Para Cezasına Çarptırıldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Hindistan’ın kara para aklamayla mücadele kurallarına uymadığı için yaklaşık 2,2 milyon dolar (18,82 crore INR) para cezasına çarptırıldı. Hindistan’ın kara para aklama birimi, bu cezayı bugün resmen açıkladı.
Ocak 2024’te Binance ve diğer birçok denizaşırı kripto para borsası, Hindistan makamları tarafından “yasadışı faaliyet gösterdikleri” gerekçesiyle uyarılarak ülkeden çıkarılmıştı.
Ancak, Mayıs ayında Binance ve KuCoin, Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU) tarafından belirli bir cezayı ödemeleri şartıyla yeniden onaylandı.
FIU’nun açıklamasında, “Şirketin yazılı ve sözlü savunmaları değerlendirildikten sonra, FIU-IND Direktörü eldeki delillere dayanarak şirkete yöneltilen suçlamaların doğrulandığını tespit etti” yorumu yaptı. Bharat Web3 Birliği Başkanı Dilip Chenoy, “Tüm sektör katılımcılarını kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadeleye ilişkin yasalara sıkı sıkıya uymaya çağırıyoruz” diye ekledi.
FIU-IND Direktörü, Binance’e yaklaşık 2,2 milyon dolar tutarında toplam ceza uygulanmasına ve yükümlülüklerin dikkatle yerine getirilmesine yönelik özel talimatlar verilmesine karar verdi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER