25.5 C
New York kenti
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Altcoin Sezonu Ne Zaman? Altcoin Almak için Doğru Zaman Nasıl Bulunur?

Altcoin piyasasının toplam değeri önemli bir dirençle karşılaşırken, bu durum son düşüşlere katkıda bulundu. Ancak, birkaç analiste göre, kısa vadeli zorluklara rağmen, piyasanın düzenli yapısal bir modeli takip etmesi durumunda varlıklar gelecekte büyüme potansiyeli taşımaya devam ediyor.
Piyasa hareketlerini anlamak için Altseason Endeksi ve Bitcoin dominansı trendleri sıklıkla kullanılmakta. Bitcoin dominasyonundaki keskin düşüşler genellikle altcoin sezonunun başlangıcına işaret eder. Ancak, Altseason Endeksi son zamanlarda 18 seviyesine ulaştı ve bu da hala birikim aşamasında olduğumuzu gösteriyor.
Biraz daha açıklamak gerekirse, altcoin sezonunda olup olmadığımızı anlamak için varlıkların Bitcoin’e kıyasla nasıl performans gösterdiği oldukça önemlidir. En yaygın yöntem Bitcoin dominasyonunu incelemektir. Baskınlıktaki keskin düşüşler bir sezona işaret eder. Blockchaincenter.net tarafından oluşturulan Altseason Endeksi, piyasa değeri en yüksek 50 coinin fiyat değişimini değerlendirir. Bu coinlerin %75’i 90 günlük bir dönemde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiyse, sezondayız olarak yorumlanabilir. Altcoin Sezon Endeksi, altcoin sezonunun yerel bir zirveye ulaştığını ve piyasanın kısa vadede yeniden Bitcoin sezonuna döndüğünü gösteriyor.

Aynı hesaplama bir aylık ve bir yıllık dönemler için de yapılır. Ölçek sıfır ile yüz arasında değişir ve %100, ilk 50 coinin tamamının Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir. Şu anda, altseason’a yaklaşmadığımızı görebiliyoruz. Şu anda seviye 18’de ve bu açıkça altseason’da olmadığımızı gösteriyor. Ancak, tarihi trendler bir boğa koşusundan önce 10’un altına düştüğünü gösteriyor. Kasım 2023’te endeks 4 seviyesine gerilemişti.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

SON İÇERİKLER